Skip to content

165 Carson CtWoodbury, NJ 08096

Built 1954

Last Sale Price
$48,500
Last Sale Date
Apr 30, 1985

Property Information

Block462
Lot15
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.3

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage912
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,300
37%
Improvement Value:$83,600
63%
Total Assessment$131,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,729+3.3%
2024$4,577+2.2%
2023$4,479+1.2%
2022$4,428+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$48,500
DeedBook 1514, Page 1145

Property Built

Built

Year Built: 1954