Skip to content

445 Highland AveWoodbury, NJ 08096

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 28, 2024

Property Information

Block464
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,308
Acreage13.69

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$195,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$195,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,991-11.6%
2024$7,908+2.2%
2023$7,739-26.4%
2022$10,521+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$96,000
Sq Ft1,308DeedBook 6639, Page 299Recorded3/4/2022

Also conveyed in this deed

2 parcels