Skip to content

9 Division StWoodbury, NJ 08096

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 18, 2006

Property Information

Block467
Lot14
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.1

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,456
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,600
26%
Improvement Value:$101,300
74%
Total Assessment$136,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,908+3.3%
2024$4,750+2.2%
2023$4,649+1.2%
2022$4,596+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950