Skip to content

222 Marion AveWestville, NJ 08093

Built 1961

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 31, 2002

Property Information

Block46
Lot15
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page6

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,738
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,400
23%
Improvement Value:$128,400
77%
Total Assessment$165,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,944+3.3%
2024$5,753+2.2%
2023$5,631+1.2%
2022$5,566+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1961