Skip to content

225 Windsor LnWestville, NJ 08093

Built 1961

Last Sale Price
$206,000
Last Sale Date
Oct 29, 2007

Property Information

Block46
Lot25
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page6

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,546
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,800
26%
Improvement Value:$107,300
74%
Total Assessment$145,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,202+3.3%
2024$5,035+2.2%
2023$4,928+1.2%
2022$4,871+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$206,000
DeedBook 4459, Page 281

Property Sale

Sale
$89,000
DeedBook 2685, Page 190

Property Built

Built

Year Built: 1961