Skip to content

534 Penn BlvdWoodbury, NJ 08096

Built 1950

Last Sale Price
$57,500
Last Sale Date
Apr 30, 1985

Property Information

Block471
Lot18
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.1

Building Details

Building Class17
Description1SFC-P
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,414
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,400
25%
Improvement Value:$100,300
75%
Total Assessment$133,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,543+3.5%
2024$4,389+2.3%
2023$4,290+1.2%
2022$4,238+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$57,500
DeedBook 1515, Page 84

Property Built

Built

Year Built: 1950