Skip to content

676 Iszard RdWoodbury, NJ 08096

Built 1990

Last Sale Date
Jul 21, 2008

Property Information

Block481.01
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.1

Building Details

Building Class17
Description2SF/2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,872
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,200
23%
Improvement Value:$159,600
77%
Total Assessment$207,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,450+3.3%
2024$7,211+2.2%
2023$7,057+1.2%
2022$6,976+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4577, Page 2

Property Sale

Sale
$125,900
DeedBook 2060, Page 165

Property Sale

Sale
$532,000
DeedBook B1996, Page P0148

Property Built

Built

Year Built: 1990