Skip to content

132 Turkey Hill RdWestville, NJ 08093

Built 1940

Last Sale Price
$200,000
Last Sale Date
Jul 20, 2022

Property Information

Block4
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningBC3
Sq Footage1,348
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$136,200
96%
Improvement Value:$5,200
4%
Total Assessment$141,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,069+3.3%
2024$4,907+2.2%
2023$4,802+1.2%
2022$4,747+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$200,000
Sq Ft1,348DeedBook 6718, Page 270Recorded7/22/2022

Property Built

Built

Year Built: 1940