Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
1480 Clements Bridge RdWoodbury, NJ 08096
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 11, 2002
Property Information
Block5.01
Lot13
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2
Building Details
Building Class---
DescriptionLOWE'S
Dwellings0
ZoningBC2
Sq Footage---
Acreage22.38
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$7,553,300
62%
Improvement Value:$4,696,700
38%
Total Assessment$12,250,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $439,163 | +3.3% |
| 2024 | $425,075 | -17.7% |
| 2023 | $516,192 | +1.2% |
| 2022 | $510,264 | +1.9% |
Property History
No events match the selected filters.