Skip to content

5 Gondola CirWoodbury, NJ 08096

Built 1997

Last Sale Price
$310,000
Last Sale Date
Apr 16, 2009

Property Information

Block5.04
Lot24
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.4

Building Details

Building Class17
DescriptionCAMBRIDGE
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage2,634
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,500
17%
Improvement Value:$232,100
83%
Total Assessment$279,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,024+3.3%
2024$9,702+2.2%
2023$9,495+1.2%
2022$9,386+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$310,000
DeedBook 4647, Page 180

Property Sale

Sale
$300,000
DeedBook 4391, Page 21

Property Sale

Sale
$167,597
DeedBook 2779, Page 17

Property Built

Built

Year Built: 1997