Skip to content

127 Landing DrWoodbury, NJ 08096

Built 1999

Last Sale Price
$265,000
Last Sale Date
Oct 30, 2017

Property Information

Block5.04
Lot59
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.4

Building Details

Building Class17
DescriptionDOWNING
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage2,539
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,100
16%
Improvement Value:$253,000
84%
Total Assessment$300,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,759+3.3%
2024$10,413+2.2%
2023$10,191+1.2%
2022$10,074+1.9%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$265,000

From:

To:

Sq Ft2,539DeedBook 5771, Page 72Recorded11/15/2017

Property Sale

Sale
$222,000
DeedBook 3271, Page 346

Property Sale

Sale
$203,718
DeedBook 3057, Page 283

Property Built

Built

Year Built: 1999