Skip to content

4 Tether CirWoodbury, NJ 08096

Built 1996

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 17, 2016

Property Information

Block5.04
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.4

Building Details

Building Class17
DescriptionSADLER
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage1,776
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,500
21%
Improvement Value:$171,900
79%
Total Assessment$216,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,758+3.3%
2024$7,509+2.2%
2023$7,349+1.2%
2022$7,265+1.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$240,000

From:

To:

Sq Ft1,776DeedBook 5102, Page 153Recorded8/14/2013

Property Sale

Sale
$156,010
DeedBook 2689, Page 77

Property Built

Built

Year Built: 1996