Skip to content

115 Aerial DrWoodbury, NJ 08096

Built 1997

Last Sale Price
$283,000
Last Sale Date
May 29, 2020

Property Information

Block5.05
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.4

Building Details

Building Class17
DescriptionCAMBRIDGE
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage2,322
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,500
18%
Improvement Value:$211,300
82%
Total Assessment$256,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,206+3.3%
2024$8,911+2.2%
2023$8,721+1.2%
2022$8,621+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$283,000
Sq Ft2,322DeedBook 6294, Page 180Recorded6/15/2020

Property Sale

Sale
$175,004
DeedBook 2818, Page 269

Property Built

Built

Year Built: 1997