Skip to content

121 Aerial DrWoodbury, NJ 08096

Built 1998

Last Sale Price
$169,609
Last Sale Date
Jun 15, 1998

Property Information

Block5.05
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.4

Building Details

Building Class17
DescriptionNEWFIELD
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage1,852
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,500
20%
Improvement Value:$183,300
80%
Total Assessment$228,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,202+3.3%
2024$7,939+2.2%
2023$7,770+1.2%
2022$7,681+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$169,609
DeedBook 2998, Page 76

Property Built

Built

Year Built: 1998