Skip to content

154 Landing DrWoodbury, NJ 08096

Built 2000

Last Sale Price
$221,460
Last Sale Date
Sep 28, 2000

Property Information

Block5.06
Lot15
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.4

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage2,865
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,200
15%
Improvement Value:$249,800
85%
Total Assessment$294,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,540+3.3%
2024$10,202+2.2%
2023$9,984+1.2%
2022$9,870+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$221,460
DeedBook 3173, Page 216

Property Built

Built

Year Built: 2000