Skip to content

132 Voyager DrWoodbury, NJ 08096

Built 2000

Owner
---
Last Sale Price
$485,000
Last Sale Date
Dec 3, 2024

Property Information

Block5.06
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.4

Building Details

Building Class17
DescriptionSF2060
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage2,072
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$44,800
19%
Improvement Value:$187,000
81%
Total Assessment$231,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,310+3.3%
2024$8,043+2.2%
2023$7,872+1.2%
2022$7,782+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$485,000
Sq Ft2,072DeedBook 7106, Page 220Recorded12/13/2024

Property Sale

Sale
$265,000
DeedBook 4840, Page 214

Property Sale

Sale
$204,900
DeedBook 3437, Page 216

Property Sale

Sale
$167,700
DeedBook 3109, Page 69

Property Built

Built

Year Built: 2000