Skip to content

7 Skyhook CirWoodbury, NJ 08096

Built 1998

Last Sale Price
$203,652
Last Sale Date
May 22, 1998

Property Information

Block5.06
Lot29
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.4

Building Details

Building Class17
DescriptionCAMBRIDGE
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage2,322
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,300
17%
Improvement Value:$242,500
83%
Total Assessment$291,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,461+3.3%
2024$10,125+2.2%
2023$9,910+1.2%
2022$9,796+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$203,652
DeedBook 2878, Page 85

Property Built

Built

Year Built: 1998