Skip to content

129 Voyager DrWoodbury, NJ 08096

Built 2000

Last Sale Price
$179,957
Last Sale Date
Sep 25, 2000

Property Information

Block5.07
Lot13
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.4

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage2,084
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,800
18%
Improvement Value:$200,900
82%
Total Assessment$245,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,808+3.3%
2024$8,526+2.2%
2023$8,344+1.2%
2022$8,248+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$179,957
DeedBook 3170, Page 151

Property Built

Built

Year Built: 2000