Skip to content

137 Voyager DrWoodbury, NJ 08096

Built 2000

Last Sale Price
$405,000
Last Sale Date
Jun 11, 2021

Property Information

Block5.07
Lot17
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.4

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage2,072
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,900
17%
Improvement Value:$217,000
83%
Total Assessment$261,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,389+3.3%
2024$9,088+2.2%
2023$8,894+1.2%
2022$8,792+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$405,000
Sq Ft2,072DeedBook 6506, Page 288Recorded7/9/2021

Property Sale

Sale
$184,481
DeedBook 3081, Page 10

Property Built

Built

Year Built: 2000