Skip to content

122 Landing DrWoodbury, NJ 08096

Built 1999

Last Sale Price
$351,500
Last Sale Date
Jul 24, 2009

Property Information

Block5.07
Lot23
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.4

Building Details

Building Class17
DescriptionDOWNING II
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage2,491
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,800
16%
Improvement Value:$235,300
84%
Total Assessment$280,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,042+3.3%
2024$9,719+2.2%
2023$9,512+1.2%
2022$9,403+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$351,500
DeedBook 4677, Page 210

Property Sale

Sale
$258,000
DeedBook 3579, Page 261

Property Sale

Sale
$203,739
DeedBook 2999, Page 99

Property Built

Built

Year Built: 1999