Skip to content

108 Landing DrWoodbury, NJ 08096

Built 1998

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 18, 2009

Property Information

Block5.07
Lot30
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.4

Building Details

Building Class17
DescriptionDOWNING
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage2,586
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,100
16%
Improvement Value:$253,700
84%
Total Assessment$301,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,820+3.3%
2024$10,472+2.2%
2023$10,249+1.2%
2022$10,131+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$224,351
DeedBook 2870, Page 37

Property Built

Built

Year Built: 1998