Skip to content

111 Voyager DrWoodbury, NJ 08096

Built 1997

Last Sale Price
$299,000
Last Sale Date
Sep 7, 2018

Property Information

Block5.07
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.4

Building Details

Building Class17
DescriptionDOWNING
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage2,563
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,000
18%
Improvement Value:$216,400
82%
Total Assessment$262,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,407+3.3%
2024$9,105+2.2%
2023$8,911+1.2%
2022$8,809+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$299,000

From:

To:

Sq Ft2,563DeedBook 5951, Page 17Recorded9/24/2018

Property Sale

Sale
$260,000
DeedBook 5031, Page 327

Property Sale

Sale
$265,000
DeedBook 4881, Page 48

Property Sale

Sale
$195,000
DeedBook 3036, Page 60

Property Built

Built

Year Built: 1997