Skip to content

112 Carriage WayWoodbury, NJ 08096

Built 1999

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 18, 2022

Property Information

Block5.10
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.06

Building Details

Building Class37
DescriptionFAIRFIELD
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage2,340
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,000
15%
Improvement Value:$180,300
85%
Total Assessment$212,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,611+3.3%
2024$7,367+2.2%
2023$7,210+1.2%
2022$7,127+1.9%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$213,500
DeedBook 3790, Page 340

Property Sale

Sale
$144,690
DeedBook 3075, Page 29

Property Sale

Sale
$143,100
DeedBook 3046, Page 206

Property Built

Built

Year Built: 1999