Skip to content

120 Liberty WayWoodbury, NJ 08096

Built 1998

Last Sale Price
$199,900
Last Sale Date
May 28, 2009

Property Information

Block5.11
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.06

Building Details

Building Class37
DescriptionLYNHAVEN
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage1,160
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,300
19%
Improvement Value:$130,200
81%
Total Assessment$161,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,790+3.3%
2024$5,604+2.2%
2023$5,485+1.2%
2022$5,422+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$199,900
DeedBook 4665, Page 316

Property Sale

Sale
$95,875
DeedBook 2885, Page 225

Property Built

Built

Year Built: 1998