Skip to content

124 Liberty WayWoodbury, NJ 08096

Built 1998

Last Sale Price
$127,955
Last Sale Date
Sep 30, 1998

Property Information

Block5.11
Lot38
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.06

Building Details

Building Class37
DescriptionFAIRFIELD
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage1,504
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,200
17%
Improvement Value:$156,400
83%
Total Assessment$188,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,761+3.3%
2024$6,544+2.2%
2023$6,405+1.2%
2022$6,331+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$127,955
DeedBook 2928, Page 15

Property Built

Built

Year Built: 1998