Skip to content

164 Liberty WayWoodbury, NJ 08096

Built 1999

Last Sale Price
$285,000
Last Sale Date
Jan 29, 2024

Property Information

Block5.11
Lot58
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.06

Building Details

Building Class37
DescriptionLYNHAVEN
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage1,184
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,200
19%
Improvement Value:$132,900
81%
Total Assessment$164,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,633+3.5%
2024$5,444+2.3%
2023$5,323+1.2%
2022$5,259+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$285,000
Sq Ft1,184DeedBook 6968, Page 204Recorded2/7/2024

Property Sale

Sale
$113,040
DeedBook 3033, Page 338

Property Built

Built

Year Built: 1999