Skip to content

174 Liberty WayWoodbury, NJ 08096

Built 1999

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 29, 2005

Property Information

Block5.11
Lot63
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.06

Building Details

Building Class37
DescriptionFAIRFIELD
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage2,068
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,200
17%
Improvement Value:$153,800
83%
Total Assessment$185,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,632+3.3%
2024$6,420+2.2%
2023$6,283+1.2%
2022$6,210+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$134,015
DeedBook 3017, Page 185

Property Built

Built

Year Built: 1999