Skip to content

184 Liberty WayWoodbury, NJ 08096

Built 1999

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 1, 2021

Property Information

Block5.11
Lot68
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.06

Building Details

Building Class37
DescriptionFAIRFIELD
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage1,948
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,400
18%
Improvement Value:$142,200
82%
Total Assessment$173,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,224+3.3%
2024$6,024+2.2%
2023$5,895+1.2%
2022$5,828+1.9%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$205,000
DeedBook 4957, Page 180

Property Sale

Sale
$205,000
DeedBook 4748, Page 1

Property Sale

Sale
$190,000
DeedBook 3884, Page 37

Property Sale

Sale
$120,765
DeedBook 3059, Page 51

Property Built

Built

Year Built: 1999