Skip to content

125 Patriots Ridge DrWoodbury, NJ 08096

Built 2001

Last Sale Price
$198,651
Last Sale Date
Mar 12, 2001

Property Information

Block5.12
Lot13
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.08

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage2,670
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,300
17%
Improvement Value:$234,200
83%
Total Assessment$282,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,128+3.3%
2024$9,803+2.2%
2023$9,594+1.2%
2022$9,484+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$198,651
DeedBook 3234, Page 139

Property Built

Built

Year Built: 2001

Property Sale

Sale
$648,000
DeedBook 3028, Page 99