Skip to content

2 Constitution CtWoodbury, NJ 08096

Built 2000

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 5, 2012

Property Information

Block5.12
Lot21
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.08

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage3,240
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,900
16%
Improvement Value:$278,900
84%
Total Assessment$330,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,859+3.3%
2024$11,479+2.2%
2023$11,234+1.2%
2022$11,105+1.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$205,062
DeedBook 3142, Page 75

Property Built

Built

Year Built: 2000

Property Sale

Sale
$648,000
DeedBook 3028, Page 99