Skip to content

134 Betsy Ross WayWoodbury, NJ 08096

Built 2002

Last Sale Price
$186,501
Last Sale Date
Jan 31, 2002

Property Information

Block5.16
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionCARRINGTON
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage1,979
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,500
18%
Improvement Value:$197,700
82%
Total Assessment$242,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,683+3.3%
2024$8,404+2.2%
2023$8,225+7.3%
2022$7,664+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$186,501
DeedBook 3375, Page 72

Property Built

Built

Year Built: 2002

Property Sale

Sale
$360,000
DeedBook 3188, Page 168