Skip to content

104 Independence DrWoodbury, NJ 08096

Built 2002

Last Sale Price
$244,428
Last Sale Date
Dec 12, 2002

Property Information

Block5.17
Lot25
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.09

Building Details

Building Class17
DescriptionDEVON
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage2,843
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,600
14%
Improvement Value:$281,800
86%
Total Assessment$329,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,809+3.3%
2024$11,430+2.2%
2023$11,186+1.2%
2022$11,058+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$244,428
DeedBook 3524, Page 16

Property Built

Built

Year Built: 2002