Skip to content

133 Revere DrWoodbury, NJ 08096

Built 2000

Last Sale Price
$202,100
Last Sale Date
Jul 12, 2000

Property Information

Block5.18
Lot17
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.07

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage2,588
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,800
16%
Improvement Value:$245,400
84%
Total Assessment$293,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,511+3.3%
2024$10,174+2.2%
2023$9,957+1.2%
2022$9,843+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$202,100
DeedBook 3141, Page 290

Property Built

Built

Year Built: 2000