Skip to content

115 Revere DrWoodbury, NJ 08096

Built 1999

Last Sale Price
$182,815
Last Sale Date
Nov 4, 1999

Property Information

Block5.18
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.07

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage2,136
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,200
18%
Improvement Value:$211,500
82%
Total Assessment$256,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,203+3.3%
2024$8,907+2.2%
2023$8,718+1.2%
2022$8,617+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$182,815
DeedBook 3055, Page 64

Property Built

Built

Year Built: 1999