Skip to content

122 Revere DrWoodbury, NJ 08096

Built 1999

Last Sale Price
$174,515
Last Sale Date
Dec 22, 1999

Property Information

Block5.19
Lot5
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.07

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage2,188
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,800
18%
Improvement Value:$220,600
82%
Total Assessment$267,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,586+3.3%
2024$9,279+2.2%
2023$9,081+1.2%
2022$8,977+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$174,515
DeedBook 3074, Page 340

Property Sale

Sale
$78,000
DeedBook 3045, Page 249

Property Built

Built

Year Built: 1999