Skip to content

126 Revere DrWoodbury, NJ 08096

Built 2000

Last Sale Price
$182,815
Last Sale Date
Mar 30, 2000

Property Information

Block5.19
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.07

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage2,084
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,900
19%
Improvement Value:$208,600
81%
Total Assessment$256,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,196+3.3%
2024$8,901+2.2%
2023$8,711+1.2%
2022$8,611+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$182,815
DeedBook 3103, Page 141

Property Built

Built

Year Built: 2000