Skip to content

134 Revere DrWoodbury, NJ 08096

Built 2000

Last Sale Price
$163,540
Last Sale Date
May 24, 2000

Property Information

Block5.19
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.07

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage1,756
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,100
21%
Improvement Value:$179,900
79%
Total Assessment$227,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,138+3.3%
2024$7,877+10.3%
2023$7,142+1.2%
2022$7,060+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$163,540
DeedBook 3117, Page 222

Property Built

Built

Year Built: 2000