Skip to content

102 Lantern WayWoodbury, NJ 08096

Built 1999

Last Sale Price
$180,690
Last Sale Date
Nov 24, 1999

Property Information

Block5.20
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.07

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage2,156
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,400
18%
Improvement Value:$214,900
82%
Total Assessment$261,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,368+3.3%
2024$9,067+2.2%
2023$8,874+1.2%
2022$8,772+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$180,690
DeedBook 3063, Page 233

Property Built

Built

Year Built: 1999