Skip to content

160 Plymouth DrWoodbury, NJ 08096

Built 2001

Last Sale Price
$129,840
Last Sale Date
Oct 31, 2001

Property Information

Block5.21
Lot32
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
DescriptionFAIRFIELD
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage1,480
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,400
18%
Improvement Value:$147,800
82%
Total Assessment$179,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,424+3.3%
2024$6,218+2.2%
2023$6,086+1.2%
2022$6,016+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$129,840
DeedBook 3338, Page 198

Property Built

Built

Year Built: 2001