Skip to content

171 Plymouth DrWoodbury, NJ 08096

Built 2001

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Aug 9, 2019

Property Information

Block5.22
Lot13
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
DescriptionFAIRFIELD
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage1,680
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,700
16%
Improvement Value:$171,000
84%
Total Assessment$202,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,267+3.3%
2024$7,034+2.2%
2023$6,884+1.2%
2022$6,805+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$160,190
DeedBook 3324, Page 131

Property Built

Built

Year Built: 2001