Skip to content

213 Nathan Hale DrWoodbury, NJ 08096

Built 2005

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 15, 2026

Property Information

Block5.27
Lot32
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SF1.5G
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage2,772
Acreage0.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$43,100
14%
Improvement Value:$262,700
86%
Total Assessment$305,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,713+3.4%
2024$10,361+2.2%
2023$10,135+1.2%
2022$10,016+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$329,900
DeedBook 4135, Page 202

Property Built

Built

Year Built: 2005

Property Sale

Sale
$1,547,400
DeedBook 3430, Page 6