Skip to content

111 Nathan Hale DrWoodbury, NJ 08096

Built 2003

Last Sale Price
$228,025
Last Sale Date
Feb 14, 2003

Property Information

Block5.27
Lot5
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.14

Building Details

Building Class17
Description2SF1.5G
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage2,772
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,000
15%
Improvement Value:$261,400
85%
Total Assessment$306,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,984+3.3%
2024$10,632+2.2%
2023$10,405+1.2%
2022$10,286+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$228,025
DeedBook 3553, Page 29

Property Built

Built

Year Built: 2003

Property Sale

Sale
$1,077,600
DeedBook 3330, Page 224