Skip to content

327 Chancellor DrWoodbury, NJ 08096

Built 2007

Last Sale Price
$295,000
Last Sale Date
Aug 3, 2022

Property Information

Block5.41
Lot70
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.16

Building Details

Building Class37
Description2SF1G TWNHSE
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage1,990
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,500
21%
Improvement Value:$137,400
79%
Total Assessment$173,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,234+3.3%
2024$6,034+2.2%
2023$5,906+1.2%
2022$5,838+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$295,000
Sq Ft1,990DeedBook 6730, Page 93Recorded8/15/2022

Property Sale

Sale
$288,827
DeedBook 4375, Page 232

Property Built

Built

Year Built: 2007

Property Sale

Sale
$3,616,945
DeedBook 3883, Page 181