Skip to content

124 Chancellor DrWoodbury, NJ 08096

Built 2005

Last Sale Price
$210,000
Last Sale Date
Apr 27, 2019

Property Information

Block5.42
Lot13
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.15

Building Details

Building Class37
Description2SF1G TWNHSE
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage1,908
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,200
21%
Improvement Value:$145,300
79%
Total Assessment$183,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,578+3.3%
2024$6,367+2.2%
2023$6,232+1.2%
2022$6,160+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$210,000

From:

To:

Sq Ft1,908DeedBook 6105, Page 299Recorded6/17/2019

Property Sale

Sale
$258,398
DeedBook 4132, Page 250

Property Built

Built

Year Built: 2005

Property Sale

Sale
$1,714,936
DeedBook 3846, Page 147