Skip to content

164 Chancellor DrWoodbury, NJ 08096

Built 2006

Last Sale Price
$334,815
Last Sale Date
Feb 10, 2006

Property Information

Block5.42
Lot24
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.15

Building Details

Building Class37
Description2SF1G TWNHSE
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage1,908
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,900
17%
Improvement Value:$183,000
83%
Total Assessment$220,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,919+3.3%
2024$7,665+2.2%
2023$7,502+1.2%
2022$7,416+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$334,815
DeedBook 4177, Page 34

Property Built

Built

Year Built: 2006

Property Sale

Sale
$3,616,945
DeedBook 3883, Page 181