Skip to content

180 Chancellor DrWoodbury, NJ 08096

Built 2006

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 13, 2010

Property Information

Block5.42
Lot32
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.16

Building Details

Building Class37
Description2SF1G TWNHSE
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage1,990
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,500
18%
Improvement Value:$162,400
82%
Total Assessment$198,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,131+3.3%
2024$6,902+2.2%
2023$6,755+1.2%
2022$6,677+1.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$306,049
DeedBook 4270, Page 280

Property Built

Built

Year Built: 2006

Property Sale

Sale
$3,616,945
DeedBook 3883, Page 181