Skip to content

103 Winterberry WayWoodbury, NJ 08096

Built 2016

Last Sale Price
$237,120
Last Sale Date
Jun 21, 2016

Property Information

Block5.44
Lot3
QualifierC0103

Zoning---
Sq Footage1,520
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,000
19%
Improvement Value:$170,400
81%
Total Assessment$210,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,543+3.3%
2024$7,301+2.2%
2023$7,145+1.2%
2022$7,063+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$237,120

From:

To:

Sq Ft1,520DeedBook 5497, Page 323Recorded7/14/2016

Property Built

Built

Year Built: 2016

Property Sale

Sale
$63,000

From:

To:

DeedBook 5218, Page 269Recorded8/5/2014