Skip to content

1506 Clearbrook AveWestville, NJ 08093

Built 1954

Last Sale Price
$72,000
Last Sale Date
Feb 24, 1995

Property Information

Block53
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page6

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,175
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,500
29%
Improvement Value:$86,900
71%
Total Assessment$122,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,388+3.3%
2024$4,247+2.2%
2023$4,157+1.2%
2022$4,109+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$72,000
DeedBook 2513, Page 247

Property Built

Built

Year Built: 1954