Skip to content

324 Carnegie AveWenonah, NJ 08090

Built 1956

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 27, 2003

Property Information

Block562
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page42

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,368
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,900
21%
Improvement Value:$147,200
79%
Total Assessment$186,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,672+3.3%
2024$6,458+2.2%
2023$6,320+1.2%
2022$6,247+1.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$94,000
DeedBook 2380, Page 16

Property Sale

Sale
$62,000
DeedBook 1586, Page 270

Property Built

Built

Year Built: 1956