Skip to content

661 Princeton BlvdWenonah, NJ 08090

Built 1957

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 22, 2022

Property Information

Block564
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page42

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,712
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,200
24%
Improvement Value:$122,100
76%
Total Assessment$161,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,783+3.3%
2024$5,597+7.1%
2023$5,228+1.2%
2022$5,165+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1957